محیا .......

اللهُمَّ اجْعَلْ مَحْیایَ مَحْیا مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد ، وَمَماتی مَماتَ مُحَمَّد وَآل مُحَمَّد

محیا .......

اللهُمَّ اجْعَلْ مَحْیایَ مَحْیا مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد ، وَمَماتی مَماتَ مُحَمَّد وَآل مُحَمَّد

سلام خوش اومدین

پیام های کوتاه
  • ۲۲ دی ۹۲ , ۲۳:۱۵
    راه
طبقه بندی موضوعی
نویسندگان

۷ مطلب در فروردين ۱۳۹۴ ثبت شده است

۳۱فروردين

این الرجبیون 

فرا رسیدن ماهی که اولین روزش باقری \

سومش نقوی\

دهمش تقوی \ سیزدهمش علوی \

 نیمه اش زینبی \

 و بیست و هفتمش محمدی است  بر تمامی عاشقان اهل البیت مبارک باد


امام محمد باقر (ع) : اگر مومنی را دوست دارید فرا رسیدن ماه رجب را به او مژده دهید.

۲۷فروردين

یک سیب افتاد و جهان از قانون جاذبه باخبر شد

ولی هزاران جسد افتاد و بشر معنی انسانیت را درک نکردچارلی چاپلین

۲۴فروردين

مقام معظم رهبری قهرمانی کشتی آزاد کشور را به قهرمانان و ملت ایران تبریک گفتندیک قهرمان واقعی قابل ستایش است۲۱فروردين

از یه طرف جنایت های آل سعود رو محکوم می کنیم از یه طرف جیبهاشونو پر پول

از یک طرف دم از آزادی و تفکر آزاد می زنیم از یه طرف از ایجاد اجتماع اعتراض آمیز در مقابل سفارت عر  بستان جلوگیری می کنیم

از یه طرف تو سوریه جوونامون بوسیله ی سلاح هایی که از مسیر عر  بستان - ترکیه  می رسه تو سوریه لت و پار می شن از یه طرف به فکر این هستیم که یه وقت خدایی ناکرده همین دوستان از دست ما مکدر نشن

از یه طرف انتشار متن توافق موفقیت آمیز از سوی خودی ها و از یه طرف شنیده های حاکی از تفاسیر غربی ها

از یه طرف توافق تاریخی به سرانجام می رسونیم و از یه طرف هاج و واج از تحریم های نورسیده و تهدید های نو

از یه طرف دم از خط مشی رهبری و عمل به سفارشات و از یک طرف ....

تکلیفمون با خودمون روشنه؟

۲۰فروردين

آبروی اهل دل از خاک پای مادر است
هر چه دارند این جماعت از دعای مادر است
آن بهشتی را که قرآن می کند توصیف آن
صاحب قرآن بگفتا زیر پای مادر است
آسمان زندگی شد روشن از نور پدر
گلشن هستی مصفا از صفای مادر است
قوت شیر از شیره جان می خوراند طقل را
وین شگفت آید که خون دل غذای مادر است
گرمی آغوش مهرش را ندارد آفتاب
مهربان تر دیگر از مادر خدای مادر است....


میلاد حضرت زهرا سلام الله علیها و روز زن بر همگان مبارک باد

۱۵فروردين

اوباما : تحریم ها منجر به پیشرفت های بیشتر ایران در برنامه هسته ای می شود

رئیس‌جمهور آمریکا امروز (شنبه) در نطق هفتگی خود به دفاع از تفاهمی پرداخت که پنج‌شنبه شب در شهر لوزان سوئیس میان ایران و گروه موسوم به ۱+۵ به دست آمد.

اوباما در نطق هفتگی خود مدعی شد که این توافق برای سالهای زیادی، ایران را متعهد به بازرسی‌ها و شفاف‌سازی‌ هسته‌ای می‌کند. 

 

وی ادامه داد: این یک توافق طولانی مدت است و محدودیت‌های شدیدی برای بیش از یک دهه بر برنامه هسته‌ای ایران قرار خواهد گرفت و اقدامات بی‌سابقه شفاف‌سازی برای مدت ۲۰ سال یا بیشتر درباره برنامه هسته‌ای ایران صورت خواهد گرفت. 

 

 

اوباما ادامه داد: در حالیکه ما در این بحث با ایران وارد تعامل می‌شویم، بگذارید یادآور شویم ما در واقع تنها سه گزینه برای رویارویی با برنامه هسته‌ای ایران داریم. بمباران تأسیسات هسته‌ای ایران که تنها برای چندین سال برنامه هسته‌ای این کشور را به عقب بازمی‌گرداند و این در حالی است که یک جنگ دیگر در خاورمیانه را آغاز می‌کند؛ ترک مذاکرات و امید به حصول بهترین‌ها از طریق تحریم که این رویکرد همیشه منتهی به این شده است که ایران پیشرفت‌های بیشتری در برنامه هسته‌ای خود حاصل آورد؛ و یک توافق جدی و قابل راستی‌آزمایی همچون توافق کنونی که از طریق صلح‌آمیز ایران را از دستیابی به تسلیحات هسته‌ای بازمی‌دارد.

 

 اوباما ادامه داد: من بعنوان فرمانده کل قوا، قاطعانه معتقدم که گزینه دیپلماتیک-یک توافق طولانی مدت جامع همچون این توافق کنونی- تابحال بهترین گزینه برای آمریکا، برای همپیمانان ما و برای جهان است


خبرگزاری دانشجو»

۱۵فروردين

بالاخره پس از کش و قوس های فراوان در روز 13 فروردین 94 توافق بین گروه مذاکره کننده ایرانی با 5+1 صورت پذیرفت ، توافقی که شاید مارا به یاد آن قصه معروف برد برد بیاندازد. از یک طرف دکتر ظریف و همکاران با شادمانی و غرور حاصل از پیروزی تاریخی به کشور بازگشتند و از طرفی نیز طرف غربی از بدست آوردن توافقی خوب سخن به میان آورده اند .علی رقم ذوق زدگی عده ای از بدست آمدن توافق باید گفت با توجه به سابقه  طرف غربی در دروغ گویی و  عدم وفای به عهد و همچنین تذکرات و ابراز نگرانی های رهبر انقلاب ، باید دستاورد های هسته ای را بیشتر مورد کنکاش و بررسی قرار دار تا مشخص شود (( چه داده ایم و چه ستانده ایم )) در همین راستا متن ترجمه شده فارسی و متن منتشر شده طرف غربی را با هم مقایسه می کنیم:


توافقی مورد قبول ایران خواهد بود که طی آن تمام تحریم ها بلافاصله پس از توافق برداشته شوند ولی در بیانیه  اولا از تخفیف و تعلیق بازگشت پذیر سخن گفته شده نه رفع کامل و دائم. دوما لغو و تعلیق و تخفیف تحریم ها منوط به برداشتن گام هایی از سوی ایران شده که ممکن است محقق کردن آنها سال ها به طول بیانجامد ، یعنی شما تعلیق کنید و ما بررسی می کنیم و به برداشتن تحریم ها فکر کنیم.


 در خطوط قرمزی که در رهبر معظم انقلاب اسلامی تعیین نموده اند و دولت خود را ملزم به آن دانسته و داعیه ی رعایت نمودن آنها را دارد آمده است کسی حق مداخله بر روی دستاوردهای هسته ای را ندارد... حرکت علمی هسته ای به هیچ وجه نباید متوقف یا کند شود . اما در بیانیه ی امریکایی ها آمده است: ایران موافقت نموده تا به مدت 15 سال در فوردو هیچگونه ( تحقیقات ) مرتبط با غنی سازی را انجام ندهد!درخصوص لغو تحریم ها در متن فارسی آمده است:

پس از اجرایی شدن برنامه جامع اقدام مشترک ، تمامی قطعنامه های شورای امنیت لغو خواهد شد و همه تحریم‌های اقتصادی و مالی چندجانبه اروپا و یکجانبه امریکا از جمله تحریم های مالی، بانکی، بیمه، سرمایه گذاری و تمامی خدمات مرتبط با آنها در حوزه های مختلف از جمله نفت، گاز، پتروشیمی وخودور سازی فورا لغو خواهند شد. همچنین تحریم ها علیه اشخاص حقیقی و حقوقی، سازمان ها، نهادهای دولتی و خصوصی تحت تحریم های مرتبط هسته ای ایران از جمله؛ بانک مرکزی، سایر موسسات مالی و بانکی، سوئیفت، کشتیرانی و هواپیمایی جمهوری اسلامی، کشتیرانی نفت به‌طور همه‌جانبه فورا برداشته خواهند شد. همچنین کشورهای عضو گروه (1+5) متعهد هستند از وضع تحریم های جدید در موضوع هسته ای خودداری نمایند.

اما در متن انگلیسی اینگونه می خوانیم:

اگر ایران به تعهداتش عمل کند، فراغتی از تحریم ها خواهد یافت. پس از اینکه آژانس تایید کند (یعنی لغو مشروط تحریم ها) که ایران گامهای کلیدی مرتبط با هسته ای را برداشته است تحریم های مرتبط با هسته ای اروپا و آمریکا تعلیق خواهد شد (یعنی خبری از لغو کامل و دائم نیست) و چنانچه در هر زمانی ایران نتواند به تعهداتش عمل کند تحریم ها به جای خود، باز خواهند گشت. ساختار تحریم های آمریکا برای بخش عمده ای از دوره توافق باقی خواهد ماند، همه ی قطعنامه های قبلی شورای امنیت همزمان با انجام اقدامات ایران در زمینه ی نگرانی های اساسی برداشته خواهد شد. تحریمهای آمریکا به خاطر نقض حقوق بشر، تروریسم و موشکهای بالستیک ایران همچنان پا برجا خواهد بود! 

گفتنی است بیش از 90 درصد تحریم های آمریکا علیه ایران تنها به خاطر پرونده هسته ای نیست و به بهانه هایی مثل نقض حقوق بشر، حمایت از تروریسم و موشک های بالستیک وضع شده است و نتیجتا باقی خواهند ماند.


 با تمام این اوصاف نمی شود به این توافق لقب لوزان چای داد؟ 

در واقع اسب زین شده دادیم و افسار پاره ستانده ایم


منبع پایگاه تحلیلی 598